RSS Feed

Galeria

Zajęcia edukacyjne w Centrum Nauk Przyrodniczych – kodowanie.

.

Kultywowanie świątecznych tradycji w przedszkolu. Odświętne ubranie, piernik, pomarańcza, barszcz… a także łamanie się opłatkiem i składanie życzeń – tego nie mogło u nas zabraknąć.

.

Świąteczne czytanie bajek na Zamku Górnym w Opolu.

.

Zajęcia plastyczne w Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Opolu. Inscenizacja teatralna w wykonaniu uczniów szkoły zakończona wspólnym wykonaniem ozdób choinkowych.

.

Kolejne spotkanie w Bibliotece Dziecięcej, podczas których poznaliśmy legende o toruńskich piernikach. Zajęcia zakończyły się warsztatami plastycznymi.

.

Czekamy na śnieg! A nawet jak go nie ma – potrafimy świetnie się bawić :-)

.

Mikołajkowe spotkanie w Stegu Arena w Opolu na międzyprzedszkolnych zawodach sportowych. Wręczenie medali i pucharu.

.

Powitanie Świętego Mikołaja i wspólne zabawy przy muzyce. Zaśpiewanie piosenek i wręczenie prezentów. Dzień pełen wrażeń i emocji :-)

.

ANDRZEJKI – dzień pełen czarów, wróżb i magii w wykonaniu „Jeżyków”. Czarownica-Złośnica miała straszny bałagan w swojej szafie… wszystkie buty i skarpetki pogubiła! Nieustraszone „Jeżyki” wyruszyły na pomoc i szybko odnalazły brakujące rzeczy, które dokładnie poukładały parami – prawy do lewego. W kolejnym zadaniu musieliśmy wyłowić z mikstury szczęśliwą monetę, którą każdy próbował trafić do miski. Następnie lanie wosku przez klucz oraz odczytanie cienia padającego na ścianę… Układanie butów jeden za drugim, aby sprawdzić, który pierwszy przekroczy próg naszej sali… czy wykonanie magicznej mikstury dla naszej czarownicy – to tylko kilka zabaw, które w tym dniu pochłonęły nasze małe „Jeżyki” do reszty… zobaczcie sami!

.

Świąteczne warsztaty plastyczne, podczas których grupa „Jeżyków” wykonała drewniane szopki malowane farbami akrylowymi oraz ozdabiane brokatem. Ponadto poznaliśmy tradycje dotyczące świąt Bożego Narodzenia oraz wymieniliśmy się doświadczeniami praktykowanymi w naszych domach.

.

Niezwykłe spotkanie w Bibliotece Dziecięcej, podczas którego mogliśmy uczestniczyć w zabawach przybliżających legendy polskie.

.

Zajęcia edukacyjne na Barce.

.

Razem z grupą „Mrówek” poznaliśmy pracę projektanta mody :-) W zabawie posługiwaliśmy się materiałami o różnych fakturach i grubościach. Każdy chętny mógł stworzyć własną kreację, jak również wystąpić w roli modela/modelki. Zabawie nie było końca :-)

 

Brak komentarzy

Brak komentarzy.

Przepraszamy, możliwość dodawania komentarzy jest obecnie wyłączona.