Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 17:00.

Posiadamy wygodne i estetycznie urządzone sale oraz duży i funkcjonalnie urządzony plac zabaw. Nasza wysoko wykwalifikowaną kadra pedagogiczna, która ciągle doskonali swoje umiejętności, jest innowacyjna i twórcza. W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne metody pracy z dziećmi, pisze autorskie programy edukacyjne i stosuje metodę projektów edukacyjnych.

Ponadto, systematycznie współpracujemy z logopedą i psychologiem. Nasze priorytety edukacyjne to edukacja prozdrowotna i artystyczna - realizując je ściśle współpracujemy z różnymi instytucjami samorządowymi. W bieżącym roku szkolnym skupiamy się również na edukacji przyrodniczej połączonej z eksperymentowaniem i odkrywaniem.

Naszym podopiecznym oferujemy atrakcyjne wyjazdy plenerowe oraz cykliczne spotkania z artystami w przedszkolu i lokalnym środowisku.

W naszym przedszkolu każde dziecko jest jednakowo ważne i kochane, każdemu dziecku zapewniamy wszechstronny i bezpieczny rozwój zgodny z jego indywidualnym tempem. Rodzice są dla nas sprzymierzeńcami i sojusznikami w organizacji procesu wychowawczo-dydaktycznego. Jesteśmy współpartnerami, dążącymi do wspólnego celu, jakim jest dla nas dziecko.

Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 5
mgr Jolanta Haracz