RSS Feed

Galeria

Przedszkolaki pożegnały Zimę i powitały Wiosnę

Tak bawiły się dzieci na „balu nad balami, gdzie karnawał tańczył z nami”

Wspólna wigilia naszych przedszkolaków. ” Pszczółki” przedstawiły Jasełka.

Do wspólnego kolędowania zaprosiła nas Pani Emilia- mama Kamilki.

Wizyta  Mikołaja w naszym przedszkolu

.

Poznajemy tradycje- „Andrzejki”

Tak bawiły się dzieci na zabawie andrzejkowej

.

Dzieci z gr.III „Jeżyki” i gr. IV „Mrówki” wzięły udział w spotkaniu z okazji 100-lecia Niepodległości Polski z uczniami szkoły podstawowej nr8 w Opolu

.

Przedszkolaki wspólnie uczciły 100-rocznicę Odzyskania Niepodległości

.

 28.09.2018 dzieci z gr I „Misie” i gr.II „Pszczółki” spotkały się z P. Agnieszką – policjantką. Podczas spotkania dzieci poznały i utrwaliły zasady bezpieczeństwa na drodze.

.

Z okazji „Dnia drzewa” gościliśmy w naszym przedszkolu pana Andrzeja- leśnika, który opowiedział dzieciom o lesie- mieszkaniu zwierząt i ptaków, o drzewach i ich znaczeniu w życiu człowieka i zwierząt.

.

„W dni 13 września 2018 r. Dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 5  odwiedziły opolski Ratusz i Prezydenta Miasta Opola.

 Dzieci zapoznały się z pracą urzędu. Przedszkolaki dowiedziały się, gdzie można zwrócić się o pomoc w załatwieniu sprawy, zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie przy popiersiu Marszałka Józefa Piłsudskiego, wysłuchały gawędy o opolskim Ratuszu, wręczyły Panu Prezydentowi samodzielnie zrobione prezenty.

 Największe wrażenie zrobiła jednak Ofka, 6-latka, która w stroju z epoki zadeklamowała Panu Prezydentowi przepiękny wiersz o Opolu autorstwa swoich rodziców. Na zdjęciach widać, że Pan Prezydent był szczerze wzruszony, co nie zdarza mu się często.

 Dzieci również otrzymały od Pana Prezydenta pamiątkowe upominki. Ponadto spotkały radnego Tomasza Kwiatka oraz odwiedziły MIT – Miejską Informację Turystyczną, gdzie poznały Wieżaka.

Należy podkreślić, że dzieci były bardzo zdyscyplinowane i znakomicie przygotowane do wizyty w Ratuszu, co jest zasługą Nauczycieli Przedszkola.

Dziękuję za miłe spotkanie na lekcji wychowania obywatelskiego w opolskim Ratuszu.”-  wpis Pana Andrzeja Strzelczyka pracownika UM, który oprowadzał nas po Ratuszu.

 

.