RSS Feed

Galeria

Kolejny dzień pełen atrakcji. Nasze mądre „Jeżyki” tym razem obrały sobie za punkt – Centrum Nauk Przyrodniczych – gdzie miały okazję uczestniczyć w fascynujących zajęciach edukacyjnych pt.: „Kodowanie na dywanie” oraz „Czarowanie na ekranie”. Nauka okazała się niezwykłą przygodą, która oprócz wiedzy przyniosła mnóstwo emocji podczas zabaw z elementami zdrowej rywalizacji, a także dała możliwość działania w grupie oraz zdolność akceptowania porażek i wyciągania z nich wniosków.

.

Tym razem „Jeżyki” miały zaszczyt uczestniczyć w „Wiosennym Koncercie” granym w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu.

.

Wirusom i bakteriom mówimy „precz”! Chcemy być zdrowi dlatego poszerzamy wiedzę na temat przyczyn, przebiegu i objawów chorób dziecięcych – (Ogólnopolski Program Edukacyjny „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”).

.

Jest! Nareszcie przyszła… właśnie Ona – Wiosna! :-) Nie obyło się bez przygód i wyzwań, którym podołali dzielni przedszkolacy. Najważniejsze jednak, że wszystko zakończyło się szczęśliwie. Wiosna razem z całym przedszkolem pomyślnie pożegnała swoją siostrę – Panią Zimę – i postanowiła zostać razem z nami przez najbliższe 3 miesiące, nim zjawi się Lato. Tymczasem nasze „Jeżyki” już zaczęły korzystać z promieni słońca oraz słuchać śpiewu ptaków w ogrodzie przedszkolnym oraz podczas spacerów :-)

.

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…”

Pierwsze kwiaty wiosenne pojawiły się w magicznym ogrodzie. Ale uwaga, co się z nimi stało…?! No tak, to sprawka czarownicy-złośnicy, która zniszczyła wszystkie zbiory! Na szczęście „Jeżyki” zawsze znajdą rozwiązanie. Szybko naprawiły rabaty kwiatowe, pod którymi umieściły tabliczki z podpisami. Dodatkowo wykonały niezbędne obliczenia matematyczne i podlały doniczki z wiosennymi roślinkami odpowiednią ilością kropel wody, dzięki czemu kwiatuszki bardzo szybko zakwitły. Teraz jesteśmy gotowi na powitanie Pani Wiosny :-)

.

Powoli śniegi topnieją i zima ustępuje miejsca wiośnie, słońce świeci coraz mocniej, a dżdżownice wychodzą z gleby :-) Te wszystkie zjawiska przyrodnicze obserwujemy coraz częściej w naszym ogrodzie przedszkolnym…

.

Tym razem fantazja i wyobraźnia poniosły nas w Kosmos, który był zagrożony! Na szczęście odważne „Jeżyki” uratowały planety i umieściły je w odpowiedniej kolejności na właściwych orbitach. Przy okazji dowiedziały się, że Pluton został pozbawiony swojego statusu planety i przekwalifikowany na planetę karłowatą. Następnie za pomocą magicznych słomek posprzątały rozsypany gwiezdny pył, by na końcu szczęśliwie wrócić swoimi rakietami do przedszkola – cała misja zakończyła się sukcesem :-)

.

Razem z grupą „Mrówek” poznaliśmy pracę projektanta mody :-) W zabawie posługiwaliśmy się materiałami o różnych fakturach i grubościach. Każdy chętny mógł stworzyć własną kreację, jak również wystąpić w roli modela/modelki. Zabawie nie było końca :-)

.

Zima – cudowna pora roku, którą kocha każde dziecko. Lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami czy robienie aniołka w białym puchu to chwile, które mogą trwać wiecznie! :-)

.

Tym razem przeżyliśmy fascynującą przygodę w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podróż rozpoczęliśmy od poznania historii Amfiteatru Tysiąclecia. Sam budynek skrywa w swoim wnętrzu mnóstwo niespodzianek, m.in.: muzyczne ściany, na których umieszczone są monitory dotykowe wyświetlające teledyski i fragmenty koncertów różnych artystów… budki do nagrywania piosenek… czy specjalne podwieszane kule, w których fani muzyki mogą oglądać reportaże i fragmenty koncertów. Jest też miejsce, w którym zgromadzono prawdziwe kostiumy gwiazd, w które można się przebrać. Wycieczkę zakończyliśmy warsztatami (Projekt Edukacji Regionalnej „Mały opolanin”), podczas których każdy przedszkolak mógł wykonać zakładkę do książki przy użyciu kolorowych fragmentów włóczek oraz słomek.

.

Zima nas nie opuszcza – to wspaniała okazja do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

.

Podczas balu karnawałowego każdy mógł zaprezentować postać, za którą się przebrał. Stroje i zabawowy nastrój towarzyszył nam do końca dnia…

.

Wycieczka do Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Opolu na wspólne kolędowanie przedszkolaków.

.

Tak się bawimy w wolnym czasie. Zabawy na śniegu sprawiają nam mnóstwo radości, natomiast w sali królują gry planszowe, zabawy sprawnościowe, plastelina i inne atrakcje.

.

Świąteczny nastrój nas nie opuszcza. Oprócz wigilijnych smakołyków „Jeżyki” dzieliły się opłatkiem składając sobie wzajemnie świąteczne życzenia.

.

Coraz bliżej święta. Z tej okazji w naszej sali pojawiła się choinka, którą pięknie przystroiliśmy wspólnymi siłami. Efekt zobaczcie sami :-)

.

Mikołajki to dzień wyjątkowy dla każdego dziecka…

.

Do naszego przedszkola zawitał teatrzyk „Wróbelek Elemelek” – dzieci nie kryły zachwytu przygotowaną inscenizacją, a nawet same mogły w niej uczestniczyć.

.

Chcemy żyć zdrowo w pięknym, czystym otoczeniu. Tak malowaliśmy w naszym ogrodzie wykorzystując „śmieci”

.

„Jeżyki” w Zoo

.

Drodzy Rodzice prezentujemy kilkanaście zdjęć z naszego pobytu w żłobku „Raz, dwa, trzy”, gdzie Wasze pociechy zaprezentowały przygotowane w tym roku jasełka.

.

Wczoraj po raz kolejny byliśmy na zajęciach w bibliotece. Było potwornie- tzn. oglądaliśmy i sami wymyślaliśmy potwory.Teraz już żaden potwór nam nie straszny.

.

Realizując program „Zdrowa rodzina -szczęśliwa rodzina” poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Wspólnie przygotowaliśmy też koktajl owocowy- bardzo pyszny no i zdrowy.

.

Zobaczcie nasze przygotowania do przyjęcia Rodziców z okazji Dnia Jeża Na zakończenie spotkania wspólnie częstowaliśmy się przygotowanymi owocowymi jeżykami.

.

Zapraszamy do zobaczenia pierwszych zabaw „Jeżyków” w tym roku.

.

Zobaczcie jak ciekawie spędziliśmy czas w bibliotece.

.

Witamy w nowym roku szkolnym

Bezpieczeństwo ważna rzecz. Przypomnieli nam o tym policjanci i strażnicy miejscy podczas spotkania w piątek-10.11.17.

Udział dzieci w rejsie statkiem po Odrze, jednocześnie promował czytelnictwo wśród najmłodszych i był okazją do dzielenia się wiedzą na temat legend o Opolu. Dzieci miały możliwość tworzenia własnych wersji legend na temat powstania nazwy naszego miasta. Zuzia chętnie zaprezentowała wiersz o Opolu dla wszystkich uczestników rejsu, zdobywając nagrodę książkową.

.

Foto-wspomnienia z wycieczki do Wioski Indiańskiej w Staniszczach Małych

.

Tak pięknie bawili się rodzice wraz z dziećmi z okazji uroczego święta ” Dnia mamy i taty”. Dziękujemy Państwu za słodki poczęstunek oraz pomoc przy porządkowaniu sali.

.

PP nr 56 „Piastuś” i Muzeum Śląska Opolskiego były organizatorami konkursu recytatorskiego            pt.  „ Opole, moje miasto”, w którym udział wzięła nasza wychowanka Zuzia. Jej występ został nagrodzony przyznaniem I miejsca za wiersz „ Moje Opole” autorstwa swojego i rodziców. W konkursie plastycznym organizowanym  przez PP nr 8, nagrodę specjalną zdobył Minh za pracę„ Moje ulubione zwierzątko domowe-chomik” oraz Kasia i Zuzia otrzymały  wyróżnienia  za swoje prace, „ Kanarek” i „ Rybka”

.

23 maja br. byliśmy w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora na sztuce ” Kolorowi Ludzie”.

Po spektaklu zostaliśmy zaproszeni do wspólnego zdjęcia przez aktorów: Panią Barbarę Lach i Pana Andrzeja Mikoszę.

.

Śniadanie Wielkanocne w grupie Jeżyków. Dzieci znalazły ” Zajączka” – radość była wielka.

.

Imprezka na poczekaniu, pt. „Francuski Dzień”. Znakomita impreza w wykonaniu rodziców i dzieci. Dzięki twórczej postawie rodziców i ich dzieci, mieliśmy możliwość uczestniczenia:

- w sztuce teatralnej pt. Wycieczka do Paryża

- w wystawie plakatów, zachęcających do zwiedzania Francji

- oraz w degustacji ” francuskiej” kolacji w polskim wykonaniu.

Wszystkim rodzicom i ich pociechom bardzo dziękujemy. Zachęcamy do dalszej współpracy. Razem, możemy duuuużo.

.

Dziękujemy Pani Alicji, mamusi Zuzi ,za umilenie popołudnia czytaniem bajek dla dzieci.

Bartek zaprosił swoją mamę, Panią Małgosię do czytania wybranych przez siebie bajek – dziękujemy Bartusiowi i jego Mamusi.

.

Dziękujemy Pani Helence, mamie Kasi oraz Pani Agnieszce, mamie Tosi Z. za czytanie bajek,

w ramach akcji ” Cała Polska czyta dzieciom”

.

Spotkanie z Panią Jadzią, bibliotekarką z Miejskiej Biblioteki Publicznej- prezentacja bajki w formie teatrzyku japońskiego KAMISHIBAI, Magicznego Teatrzyku Obrazkowego.

.

Ponowne spotkanie z Panią Bogną, w ramach programu ” Poznajemy kulturę i elementy języka francuskiego” – dziś uczymy się kolorów.

.

Dziś gościliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu. Poznaliśmy tajniki ciężkiej pracy policjantów.

Dziękujemy pracownikom Policji za zaproszenie nas do siebie i  życzymy sukcesów zawodowych.

.

Edukacja matematyczna – konstruowanie gry planszowej ” Ściganka” oraz jej rozgrywanie.

.

Gratulacje dla Kamilki Salach za zajęcie II miejsca w konkursie plastycznym

” Mój Aniołek” zorganizowanym przez Przedszkole Niepubliczne ” Bajka”

.

Kochana Babciu, kochany Dziadku, styczeń to taka pora, kiedy wnuczęta zapraszają Was do przedszkola.

Cieszymy się wszyscy radośnie, że zacni do nas przybyli Goście.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za słodki poczęstunek.

.

U nas też był MIKOŁAJ, chyba byliśmy też grzeczni……

Czary, mary, hokus, pokus czyli zabawy andrzejkowe w naszej grupie

.

Zajęcia edukacyjne w Bibliotece Obcojęzycznej z cyklu, poznajemy kulturę i elementy języka francuskiego.

.

Zajęcia edukacyjne w Bibliotece Dziecięcej z cyklu ” Nasi ulubieńcy-pieski”

.

Zajęcia integracyjne z rodzicami i dziećmi

.

Rozwijanie sprawności ruchowej

.

Układanie rytmów pór roku oraz zabawa tangramami

.

Zajęcia w Bibliotece Dziecięcej- Wszystko o kotach

.

Dzień Przedszkolaka w naszej grupie ” Jeżyki”

.