RSS Feed

Galeria

Tym razem „Jeżyki” miały zaszczyt uczestniczyć w „Wiosennym Koncercie” granym w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu.

.

Wirusom i bakteriom mówimy „precz”! Chcemy być zdrowi dlatego poszerzamy wiedzę na temat przyczyn, przebiegu i objawów chorób dziecięcych – (Ogólnopolski Program Edukacyjny „Śmiało rozmawiamy dla dobra dzieci”).

.

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…”

Pierwsze kwiaty wiosenne pojawiły się w magicznym ogrodzie. Ale uwaga, co się z nimi stało…?! No tak, to sprawka czarownicy-złośnicy, która zniszczyła wszystkie zbiory! Na szczęście „Jeżyki” zawsze znajdą rozwiązanie. Szybko naprawiły rabaty kwiatowe, pod którymi umieściły tabliczki z podpisami. Dodatkowo wykonały niezbędne obliczenia matematyczne i podlały doniczki z wiosennymi roślinkami odpowiednią ilością kropel wody, dzięki czemu kwiatuszki bardzo szybko zakwitły. Teraz jesteśmy gotowi na powitanie Pani Wiosny :-)

.

Powoli śniegi topnieją i zima ustępuje miejsca wiośnie, słońce świeci coraz mocniej, a dżdżownice wychodzą z gleby :-) Te wszystkie zjawiska przyrodnicze obserwujemy coraz częściej w naszym ogrodzie przedszkolnym…

.

Tym razem fantazja i wyobraźnia poniosły nas w Kosmos, który był zagrożony! Na szczęście odważne „Jeżyki” uratowały planety i umieściły je w odpowiedniej kolejności na właściwych orbitach. Przy okazji dowiedziały się, że Pluton został pozbawiony swojego statusu planety i przekwalifikowany na planetę karłowatą. Następnie za pomocą magicznych słomek posprzątały rozsypany gwiezdny pył, by na końcu szczęśliwie wrócić swoimi rakietami do przedszkola – cała misja zakończyła się sukcesem :-)

.

Razem z grupą „Mrówek” poznaliśmy pracę projektanta mody :-) W zabawie posługiwaliśmy się materiałami o różnych fakturach i grubościach. Każdy chętny mógł stworzyć własną kreację, jak również wystąpić w roli modela/modelki. Zabawie nie było końca :-)

.

Zima – cudowna pora roku, którą kocha każde dziecko. Lepienie bałwana, rzucanie śnieżkami czy robienie aniołka w białym puchu to chwile, które mogą trwać wiecznie! :-)

.

Tym razem przeżyliśmy fascynującą przygodę w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podróż rozpoczęliśmy od poznania historii Amfiteatru Tysiąclecia. Sam budynek skrywa w swoim wnętrzu mnóstwo niespodzianek, m.in.: muzyczne ściany, na których umieszczone są monitory dotykowe wyświetlające teledyski i fragmenty koncertów różnych artystów… budki do nagrywania piosenek… czy specjalne podwieszane kule, w których fani muzyki mogą oglądać reportaże i fragmenty koncertów. Jest też miejsce, w którym zgromadzono prawdziwe kostiumy gwiazd, w które można się przebrać. Wycieczkę zakończyliśmy warsztatami (Projekt Edukacji Regionalnej „Mały opolanin”), podczas których każdy przedszkolak mógł wykonać zakładkę do książki przy użyciu kolorowych fragmentów włóczek oraz słomek.

.

Zima nas nie opuszcza – to wspaniała okazja do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu.

.

Podczas balu karnawałowego każdy mógł zaprezentować postać, za którą się przebrał. Stroje i zabawowy nastrój towarzyszył nam do końca dnia…

.

Wycieczka do Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Opolu na wspólne kolędowanie przedszkolaków.

.

Tak się bawimy w wolnym czasie. Zabawy na śniegu sprawiają nam mnóstwo radości, natomiast w sali królują gry planszowe, zabawy sprawnościowe, plastelina i inne atrakcje.

.

Świąteczny nastrój nas nie opuszcza. Oprócz wigilijnych smakołyków „Jeżyki” dzieliły się opłatkiem składając sobie wzajemnie świąteczne życzenia.

.

Coraz bliżej święta. Z tej okazji w naszej sali pojawiła się choinka, którą pięknie przystroiliśmy wspólnymi siłami. Efekt zobaczcie sami :-)

.

Mikołajki to dzień wyjątkowy dla każdego dziecka…

.