RSS Feed

Galeria

Zajęcia edukacyjne z cyklu ” Poznajemy kulturę i elementy języka francuskiego” , w Bibliotece Obcojęzycznej przy ul. Kośnego.

 
.

„Dzień Zabawek” w naszej grupie cieszy się wielkim zainteresowaniem. To już tyle tygodni prezentujemy nasze zabawki. Wsród zabawek zauważą Państwo również te samodzielnie wykonane przez dzieci wraz z rodzicami. Gratulujemy pomysłowości.

 
.

Dziś w naszym przedszkolu odbyło się ” Wodzenie Niedźwiedzia” – popularna na Opolszczyźnie tradycja pożegnania karnawału. Kolorowym orszakiem, w tańcu z niedźwiedziem i psotami przebierańców, zakończyliśmy czas ” mięsopustu”.

 
.

Informujemy, iż w dniu 12 II br. nasze podopieczne: Kasia Mzyk i Zuzia Sokołowska wzięły udział

w konkursie recytatorskim ” Białe Wierszowanie” organizowanym przez MDK Opole.

Gratulujemy Zuzi  zdobycia III miejsca w Konkursie.

.

Zajęcia dydaktyczne w ramach tematyki ” Kosmiczny tydzień”

– zabawy figurami geometrycznymi, tworzenie modeli rakiet,

- przeliczanie i nazywanie figur, obrysowywanie kształtu,

- planowanie pracy, pt. ” Kosmos”

- wypełnianie tła, dobieranie odpowiedniego koloru

 

.

Wielką radość sprawiliście nam Państwo swym przybyciem do nas, a jeszcze większą,  śpiewając i bawiąc się razem         z nami. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla Gości.

.

Doskonalimy swoje umiejętności w CNP, na zajęciach komputerowych oraz lekcji biologii. W drodze powrotnej krótki spacer po mieście.

.

W Centrum Nauk Przyrodniczych uczestniczyliśmy w drugich już zajęciach: w lekcji przyrody- poznawaliśmy różne zioła, wykonaliśmy pachnące kulki do kąpieli  i w lekcji fizyki – wyciągaliśmy wnioski podczas doświadczeń z wodą.

.

Dziękujemy mamusi Tosi Z. za zorganizowanie spotkania w ramach ” Bezpieczny przedszkolak”. Dzieci wykazały się dużą wiedzą o bezpieczeństwie,

otrzymały w nagrodę znaczki odblaskowe oraz coś słodkiego. Dziękujemy przedstawicielom Policji i Straży Miejskiej.

.

Trening z piłkarzami ” ODRY” Opole w ramach promowania zdrowego stylu życia. Dziękujemy i wspieramy Was. Wśród nas na pewno są przyszli zawodnicy „ODRY”

.

Kontynuujemy Akcję ” Cała Polska czyta dzieciom”. Pan Piotr, Dziadek Tosi przeczytał dzieciom ulubione bajki wnuczki. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi za poświęcony nam czas. Zapraszamy chętnych do włączenia się do tej Akcji.

.

Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, przy ul. Strzelców Bytomskich – uczestniczenie w wystawie interaktywnej z Hamburga,

wprowadzającej najmłodszych w świat matematyki.

.

Nasza grupa również przygotowała coś smacznego na ” Święto Plonów” – owocowe szaszłyki. Palce lizać, pyszności.

.

Pierwsze zajęcia w Centrum Nauk Przyrodniczych. Dzieci uczestniczyły w lekcji z informatyki oraz w zabawach z literami i cyframi.

.

Kilka zajęć w przedszkolu: uczymy się sztuki Origami, sami konstruujemy gry-ściganki, potrafimy dzielnie znosić porażki i cieszyć się z wygranej gry.

.

Dzień zabawek. Każdy piątek jest mile oczekiwany przez dzieci. Podczas tych spotkań prezentują swoją ulubioną zabawkę, przez co rozwijają kompetencje językowe,

uczą się pokonywać trudności w przekazywaniu informacji oraz skupiać uwagę na drugiej osobie. Ponadto chętnie dzielą się swoimi zabawkami, pamiętając o szanowaniu cudzej własności. Z zabawek tworzą kolekcje: pojazdów, lalek, książeczek, robotów…itp.

.

Uczestniczymy w programie ” BIAŁY ZĄBEK”

.

20 września br. przedstawicielki naszej grupy reprezentowały Przedszkole w Opolskim Dniu Przedszkolaka w Ratuszu.

.

Przywitaliśmy Nowy Rok Szkolny, w nowej grupie, z nowymi koleżankami i kolegami.

W każdy piątek będziemy prezentować swoje ulubione zabawki.

.