RSS Feed

Galeria

Dzięki uprzejmości Neli taty udało się zorganizować w naszym przedszkolu zajęcia dla dzieci związane z tematyką Unii Europejskiej. Bardzo dziękujemy Panu Łukaszowi.

.

Wycieczka do ZOO w Opolu. Zwiedzanie nowo otwartej szklarni oraz udział w przedstawieniu pt;”Draka o zwierzaka” z udziałem aktorek z  Teatru Lalki i Aktora w Opolu

.

Udział Marty, Neli , Stasia i Mateusza S. w Konkursie Międzyprzedszkolnym  „Słowem malowane”, w którym recytowali wiersz Doroty Gellner „Portrety”.

.

Wyjście do Przedszkola Publicznego nr 8 w Opolu na przedstawienie pt; „Brzydkie Kaczątko” w wykonaniu dzieci 5 letnich.

.

Udział w Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie Sportowej w PSP nr 21

.

Święta Wielkanocne

.

Dziękujemy Panu Zbigniewowi – dziadkowi Marty- za zorganizowanie wycieczki edukacyjnej do Nadleśnictwa w Opolu. Jesteśmy bardzo wdzięczni za zaangażowanie w przeprowadzeniu zajęć dla dzieci w przedszkolu oraz przygotowaniu edukacyjnych materiałów w formie certyfikatów, książeczek oraz kolorowanek dla dzieci;

.

Zajęcia z wykorzystaniem interaktywnego dywanu FUN FLOOR

.

Zajęcia ruchowe „Zwinny przedszkolak”  z trenerką Panią Dominkiką

.

Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 8. Dzieci miały okazję wziąć udział w lekcji w-f.

Bal karnawałowy

.

Dzień Babci i Dziadka u „Mrówek”

.

Wycieczka na pocztę.

.

Spotkanie integracyjne z rodzicami. Tym razem dzieci wcieliły się  w rolę bohaterów z bajki „Kraina Lodu”. Po części artystycznej rodzice wspólnie z dziećmi udekorowali pierniki upieczone przez „Mróweczki”

.
Impreza andrzejkowa w Szkole Podstawowej nr 8 w Opolu.

.

Zajęcia otwarte dla rodziców pt” Od ziarenka do bochenka”. Bardzo dziękujemy za liczne przybycie na zajęcia.

.

Przedszkolaki miały okazję potrenować z piłkarzami Odry. Dziękujemy za spotkanie.

.

Spotkanie z policjantami w naszym przedszkolu.

.

Zajęcia edukacyjne w Miejskiej Bibliotece Dziecięcej

.

Przedstawiamy kilka zdjęć z przygotowanej wspólnie gazetki ściennej oraz prób udzielania pierwszej pomocy podczas zajęć o bezpieczeństwie. Wykorzystując naszą wiedzę, pracę techniczną dzieci (znaki drogowe) zdobyliśmy I MIEJSCE w konkursie organizowanym przez PCK pt „Bezpieczna droga do przedszkola”.  W nagrodę otrzymaliśmy fantom do resuscytacji!

.

„Mrówki” włączyły się w przygotowania do przedszkolnych dożynek. Wspólnie, zgodnie z przepisem upiekliśmy dwa bochenki chleba. Jeszcze w ten sam dzień mogliśmy spróbować jak smakuje, a podczas imprezy dożynkowej poczęstowaliśmy wszystkich kolegów i koleżanki z przedszkola.

.

Ćwiczenia motoryki małej w ramach innowacji pedagogicznej „Jestem sprawny grafomotorycznie”

.

Zajęcia edukacyjne w Miejskiej Bibliotece Dziecięcej

.

Zajęcia integracyjne w PSP nr 8 w Opolu. „Mrówki” wzięły udział w zajęciach świetlicowych pt;”Kodowanie na dywanie”. Następnie mieliśmy możliwość zwiedzania szkoły. Byliśmy w sekretariacie i u pani dyrektor, poćwiczyliśmy na sali gimnastycznej, zobaczyliśmy bibliotekę i odwiedziliśmy I i III klasę.

Zajęcia edukacyjne w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu. „Mrówki” miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych z zakresu biologii i fizyki. Oprócz zajęć edukacyjnych wzięliśmy udział w próbnej ewakuacji budynku, która przeszła pomyślnie. Nasze „Mrówki” otrzymały wielkie brawa za szybką organizację i słuchanie poleceń.

.

Udział dzieci w zajęciach edukacyjnych połączonych z konkursem plastycznym pt;”PSIJACIEL ZWIERZĄT”. Dzieci zostały uwrażliwione na krzywdę jaką stosuje się wobec zwierząt, poznały sposoby opiekowania się zwierzętami oraz jak sobie radzić w czasie ataku psa. Po zajęciach dzieci wykonały prace plastyczne, które można było obejrzeć w naszej szatni.

Dziękujemy Panu Zbyszkowi- dziadkowi Matuesza S. za zorganizowanie zajęć technicznych dla dzieci, na których mogliśmy wspólnie wykonać karmnik dla ptaków.

 Zajęcia dydaktyczne pt: ” Jesień w lesie” prowadzone przez studentkę panią Weronikę.  Dzięki Zuzi O. i Mateuszowi S. mogliśmy obejrzeć grzyby jadalne, poczuć jak pachnie las  z bliska, zobaczyć i poznać budowę grzyba.

.

Zajęcia ruchowe na placu przedszkolnym w ramach projektu „Zwinny przedszkolak”

.

Dzień Chłopaka u Mrówek

.

Cotygodniowe zajęcia sportowe prowadzone w grupie Mrówki przez panią Dominikę  z Miejskiego Ośrodka Sportu w ramach projektu pt. „Zwinny przedszkolak”. Dzisiejsze zajęcia pod hasłem Tygryskowe zabawy.

.

Zajęcia edukacyjne w Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu. „Mrówki” miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez CNP. Podczas tych zajęć doskonaliły znajomość języka angielskiego  oraz aktywnie bawiły się podczas zajęć przyrodniczych- Przyszła Pani Jesień.

.

Zabawy w naszej sali

.