RSS Feed

Galeria

 Olimpiada sportowa w ramach Projektu ” Aktywny Przedszkolak” odbyła sięw dniu 05 czerwca br. na Stadionie Opolskich Olimpijczyków.

.

podsumowanie Projektu ” Opolskie Ogrody Talentów” na  Bulwarach Nadodrzańskich w dniu 03 czerwca br.

.

17 maja br. nasze dzieci zostały zaproszone do ” Radio Opole”, gdzie miały możliwość poznania ciekawej pracy ” radiowców”.

 

26 kwietnia br. uczestniczyliśmy w projekcie unijnym zorganizowanym w Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji.

 

5 kwietnia br. wzięliśmy udział wraz z dziećmi z gr. ” Jeżyki” w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu Mały Opolanin.

Zwiedzaliśmy Wzgórze Uniwersyteckie, braliśmy udział w warsztatch muzycznych i plastycznych w MDK Opole.

Nasze dzieci zostały zaproszone do PSP nr 21 w Opolu, do wzięcia udziału w ” X Olimpiadzie Sportowej”. Gratulujemy zdobycia Pucharu oraz niesamowitych umiejętności sportowych.

 

Wzięliśmy udział w „Akademii Programowania „oraz w ” Matematycznym Kodowaniu Na Dywanie” zorganizowanym przez CNP Opole. Okazuje się, że dzieci doskonale radzą sobie z zadaniami komputerowymi oraz ” Kodowaniem” . Jesteśmy dumne z naszych wychowanków.

Sebastian i Stasiu wzięli udział w „IV Olimpiadzie Matematycznej ” zorganizowanej przez MODN oraz PP nr 3 w Opolu. Chłopcy zdobyli swoje pierwsze medale matematyczne oraz dla grupy nagrody. Dziękujemy i składamy Wam gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów matematycznych.

 

Następne spotkanie w Centrum Nauk Przyrodniczych. Tym razem poznaliśmy właściwosci wody oraz nowe sposoby segregowania odpadów. 

Tematy zajęć:” Niezwykła woda” – eksperymenty z wodą oraz ” Już kolory wszyscy znamy” – segrgujemy odpady wg kolorów kontenerów.

 

Dzień Babci i Dziadka to czas dla nas bardzo miły. Gościliśmy drogie babcie i dziadków a nawet prababcie i pradziadków. Dzieci zaprezentowały się w sztuce teatralnej ” Czerwone Kapturki” wg Państwa Wójcik. Owacjom nie było końca. Wnuczęta zaprosiły swoich ” dziadków” do wspólnej zabawy i śpiewania. Szkoda, bo to już ostatnie takie spotkanie w przedszkolu….DZIĘKUJEMY PAŃSTWU.

.

Prezentacja strojów przed balem. Trudno poznać kto jest kim?

 
.

Serdecznie dziękujemy Pani Alicji, mamusi Zuzi za pomysł i prezentację bajek, w formie przeźroczy. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały bajki : Smok wawelski”

” Jaś Wędrowniczek” i inne… same mogły czytać proste teksty.

„Mały Opolanin” – w ramach tego programu uczestniczyliśmy w spotkaniu pt. ” Śląskie gody” w Muzeum Śląska Opolskiego. Oglądaliśmy

wystawę etnograficzną. Natomiast w Młodzieżowym Domu Kultury, dzieci miały możliwość poznania zwyczajów bożonarodzeniowych: wypieku pierników oraz wykonania ozdób choinkowych.

 

Nasza grupa wzięła udział w IV Mikołajowym Turnieju Przedszkolaka zorganizowanym przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu. Impreza odbyła się w hali widowiskowo-sportowej ” Stegu Arena” . Dzieci dzięki swojej sprawności sportowej zdobyły dla naszego Przedszkola kolejny puchar. Serdecznie Wam dziękujemy.

Składamy gratulacje naszym wychowankom za osiągnięte sukcesy w konkursach:

1. Natalka M. – wyróznienie w konkursie literacko-plastycznym, ” Piękna nasza Polska cała”.

2. Amelka K. – I miejsce w Międzyprzedszkolnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej ” Historia w pieśni zamknięta”.

3. Kasia M. i Kamilka S. – wyróżnienie w katechetycznym konkursie plastycznym, ” Nasi święci patroni”

Zajęcia w Muzeum Śląska Opolskiego

Zajęcia edukacyjne w Centrum Nauk Przyrodniczych: 1. ” Kodowanie na dywanie” ; 2. Czarowanie na ekranie”

Prezentujemy fotoreportaż z udziału w projekcie edukacyjnym ” Mały Opolanin”. Pierwsze spotkanie odbyło się pod hasłem ” Opole – miasto Piastów”

Pani Agnieszka  ( mama Tosi) jako pierwsza wzięła udział w naszej grupie w akcji ” Cała Polska czyta dzieciom”. Zapraszamy chętnych Rodziców do włączenia się do zabawy.

7 września br. odwiedził nas Pan Dzielnicowy, który przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat ” Przedszkolak zawsze bezpieczny”.

W tym roku szkolnym będziemy kontynuować prezentację zabawek w ramach ” Piątek z ulubioną zabawką”

 
.