Po konkursie recytatorskim

Kwiecień 19, 2018 przez PP5

PROTOKÓŁ Z OBRAD JURY KONKURSU RECYTATORSKIEGO

„SŁOWEM MALOWANE”, który odbył się 17 kwietnia 2018 w PP nr 5 w Opolu

JURY PRACOWAŁO W SKŁADZIE:

Przewodnicząca- p. Jolanta Haracz- dyrektor PP 5

Członkowie: p. Bożena Nowara- Instruktor teatralny MDK w Opolu

p. Marcin Duda- pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu

Do konkursu przystąpiło 11 placówek przedszkolnych, które zaprezentowały 22 utwory różnych autorów.

Jury doceniło duży nakład pracy i zaangażowanie wszystkich uczestników konkursu oraz ich opiekunów.

Po dyskusji wybrano wykonania najbardziej podkreślające wartość i piękno słowa oraz prezentujące duże umiejętności wykonawców w zakresie recytacji tekstu- operowania głosem, mimiką, gestem.

A oto lista laureatów konkursu:

I. miejsce: Hania Baklarz z PP nr 3 (nauczyciel- Lucyna Łacina) za wiersz „Żuk” J. Brzechwy;
II. Miejsce: Michalina Rybka z PP nr 8 (nauczycielki: Amelia Waleńska i Małgorzata Wietecha) za wiersz „Zaraz” H. Niewiadomskiej;
III miejsce : Aleksandra Najder z PP nr 29 (nauczycielka Wiloetta Kokoszka-Drozdowska) za fragmenty „Baśni o śniegowej dziewczynce” D. Gelner.

Ponadto wyróżnienia otrzymują:

• Maja Merta, Borys Krężlewski i Janek Szwedziak z PP nr 55 (nauczycielki Danuta Mróz i Agnieszka Szymanik) za inscenizację wiersza  J. Brzechwy „Żuraw i czapla” – jury pragnie szczególnie pogratulować wykonawcy roli – żurawia.
  • Antosia i Kuba Gałat z PP nr 55 (nauczycielki jw.) za recytację z podziałem na role wiersza J. Tuwima „Spóźniony słowik”;
  • Florentynka Kościelak z PP 14 (nauczyciel Basia Wojtas) za recytację wiersza „Buty” H. Niewiadomskiej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie utworów oraz za udział w naszym przedsięwzięciu dzieciom, nauczycielkom, rodzicom i opiekunom.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w  zakładce- wydarzenia- galeria.